X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پراگرسیو

راجر واترز از محرومیتش بخاطر انسان های ستمگر و خودخواه می گوید

«منبع تصویر ویکیپدیا است»


ترانه "خانه یادبود فلچر" (The Fletcher Memorial Home) درباره محرومیت1 واترز از زمان جنگ جهانی دوم است. او در این ترانه نام چند رهبر دنیا (رونالد ریگان، الکساندر هگ، مناخیم بگین، مارگارت تاچر، ایان جقه، لئونید برژنف، جوزف مک کارتی و ریچارد نیکسون) را ذکر می کند و به آنها و امثالهم می گوید که دیگر "قطع کردن عضو بدن و سوء استفاده ها" وقتی که باید به آسایشگاه استثنایی بروید فایده ای ندارد. او در این ترانه تمام رهبران دنیا را "نوزادانی با رشد بیش از حد" و "ظالمان غیر قابل درمان" خطاب می کند و می گوید که آنها توانایی درک هیچ چیز جز خشونت و ستیز یا چهره شان در صفحه تلویزیون را ندارند.


در پایان، راوی ترانه همه ظالمان را در کنار خانه یادبود فلچر2 دور هم جمع می کند و تصور می کند راه حل نهایی3 بر روی آنها اجرا می شود.1: راجر واترز وقتی فقط 5 ماه سن داشت پدرش را از دست داد و محرومیت وی بخاطر این است.

2: فلچر در نام ترانه بخاطر احترام و یادآوری پدر راجر واترز، اریک فلچر واترز، کسی که در سالهای جنگ جهانی دوم در آنزیو درگذشت است. فلچر نام مادر اریک واترز قبل از ازدواج بود. منظور از خانه یادبود فلچر همان محل دفن پدر راجر واترز در قبرستان است.

3: راه حل نهایی، برنامه آلمان نازی برای کشتار جمعی سیستماتیک یهودیان اروپایی در طول جنگ جهانی دوم بود که موجب به وقوع پیوستن هولوکاست شد.ویکیپدیا هر آنچه که گفتم را اثبات می کند